GLASS & CERAMICS / Ceramics / Kanna, 3988259

nr 398 8259

Kanna,

Lenght: ()

Sekelskifte 1900, höjd: 40, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

100

SEK 100

Monday February 27 2006
at 16:00:00

20/2 20:14:17 1      Vinnande bud

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods